China tungsten aliazh Prodhues dhe Furnizues | Huacheng

tungsten aliazh

Përshkrim i shkurtër:

aliazh Tungsten ka shumë veti të veçanta të tilla si: të vogla në përmasa, por densitet të lartë zakonisht 16.5 g / cm 3 ~ 18.75 g / cm 3) dhe pika më e lartë e shkrirjes, vështirësi të lartë, rezistencë të shkëlqyer veshin, forca të lartë Ultimate elastik, butësi e mirë, avull e ulët presion, rezistencë të lartë temperaturë, stabilitet të mirë termike, të përpunimit të lehtë, rezistenca korrozioni, rezistencë të mirë shoku, rrezatimi i lartë aftësinë thithjen, rezistencë të mirë ndikimi dhe plas rezistenca, mbrojtja jo-toksike dhe mjedisore, dhe ato janë në përputhje me standardet ndërkombëtare të mjedisit ...


 • FOB Çmimi: Quote sipas tregut mbizotëruese
 • Min.urdhër Sasia: Moq varet specifikimet produktet specifike
 • Port: Shanghai
 • Termat pagesës: T / T, L / C
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Çfarë është aliazh tungsten

  tungsten alloys are the metals which usually difficult to melt, general composed by W – Ni – Fe (tungsten – nickel – iron), or W – Ni – Cu (tungsten – nickel – copper), or W – Ni – Cu – Fe (tungsten – nickel – copper -iron), some tungsten alloys also added Co (cobalt), Mo (molybdenum), Cr (chromium), etc. The alloy have a high melting point, are twice as dense as steel, and are 50 percent heavier than lead. Tungsten content in the alloy usually accounts for 90%~98%, which is why tungsten alloys can have a high density (usually 16.5 g/cm3~ 18.75 g / cm 3).

  Vetitë kryesore tungstenit

  aliazh Tungsten ka shumë veti të veçanta të tilla si: të vogla në përmasa, por densitet të lartë zakonisht 16.5 g / cm 3 ~ 18.75 g / cm 3) dhe pika më e lartë e shkrirjes, vështirësi të lartë, rezistencë të shkëlqyer veshin, forca të lartë Ultimate elastik, butësi e mirë, avull e ulët presion, rezistencë të lartë temperaturë, stabilitet të mirë termike, të përpunimit të lehtë, rezistenca korrozioni, rezistencë të mirë shoku, rrezatimi i lartë aftësinë thithjen, rezistencë të mirë ndikimi dhe plas rezistenca, jo-toksike dhe mbrojtjen e mjedisit, dhe ato janë në përputhje me standardet ndërkombëtare të mjedisit

  Aplikimi i lidhjeve tungsten

  Për shkak të pronave të mësipërme të veçanta, lidhjeve tungsten janë përdorur gjerësisht në shumë fusha, të tilla si sportive, duke përfshirë klubet e golfit, varëse peshkimit, shigjetat, barka dhe makinat e garave. Aspektet mjekësore, duke përfshirë pajisjet rrezatimi mbrojtur, pajisjet shikimi, kontejnerët izotop, tuba test rrezatimit-provë, Shkencës dhe Teknologjisë, duke përfshirë paketimin aliazh tungsten elektronike, çmimet e naftës, minierat e qymyrit, në krahun ushtarak, plumbat, raketa fluturuese, topa bilancit, etj .

  fabrika e furnizimit tungsten produkteve tona aliazh si në vijim:

  - bare aliazh Tungsten, blloqe, pllaka, etj

  - Shufra tungsten përdorur kryesisht në prodhimin e shigjetat

  - arrë golf, varëse peshkimi

  - Përdoret si një kundërpeshë në jahte, anije, nëndetëse, ose llojet e tjera të anijeve të

  - Aeroplanë, helikopterë, makina F1 dhe pjesë të tjera makinave

  - predha kinetike Armor shkelës të përdorura për Pierce forca të blinduara

  - blloqe balancimin, pajisjet e shpimit të naftës

  -Bullets, pistoleta dhe bomba

  - raft pushtet për komponentët mbrojtje, energji me uranium të varfëruar, X-ray, pajisje mjekësore, etj

  - telefon celular / clock vibrator

  - aliazh tungsten grykë


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat!