Кина волфрам легура производител и снабдувач | Huacheng

волфрам легура

Краток опис:

Волфрам легура има многу посебни својства, како што се: мали во големина, но со висока густина обично 16,5 g / cm 3 ~ 18,75 g / cm 3) и висока точка на топење, висока цврстина, одлична отпорност на абење, висока крајна затегнувачка цврстина, добра еластичност, ниска пареа притисок, висока температура отпор, добра термичка стабилност, лесен за обработка, отпорност на корозија, добра отпорност на удар, висок капацитет на апсорпција на зрачење, добра отпорност на удар и крек отпор, не-токсични и заштита на животната средина, и тие се во согласност со меѓународните стандарди за животната средина ...


 • ФОБ Цена: Цитирано според кои преовладуваат на пазарот
 • Мин.нарачката Количина: MOQ зависи од конкретните спецификации на производи
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  Што е волфрам легура

  волфрам alloys are the metals which usually difficult to melt, general composed by W – Ni – Fe (tungsten – nickel – iron), or W – Ni – Cu (tungsten – nickel – copper), or W – Ni – Cu – Fe (tungsten – nickel – copper -iron), some tungsten alloys also added Co (cobalt), Mo (molybdenum), Cr (chromium), etc. The alloy have a high melting point, are twice as dense as steel, and are 50 percent heavier than lead. волфрам content in the alloy usually accounts for 90%~98%, which is why tungsten alloys can have a high density (usually 16.5 g/cm3~ 18,75 g / cm 3).

  Главните карактеристики на волфрам легури

  Волфрам легура има многу посебни својства, како што се: мали во големина, но со висока густина обично 16,5 g / cm 3 ~ 18,75 g / cm 3) и висока точка на топење, висока цврстина, одлична отпорност на абење, висока крајна затегнувачка цврстина, добра еластичност, ниска пареа притисок, висока температура отпор, добра термичка стабилност, лесен за обработка, отпорност на корозија, добра отпорност на удар, висок капацитет на апсорпција на зрачење, добра отпорност на удар и крек отпор, не-токсични и заштита на животната средина, и тие се во согласност со меѓународните стандарди за животната средина

  Примена на волфрам легури

  Поради горенаведените посебни својства, волфрам легури се користат во многу области, како што се спортски, вклучувајќи голф клубови, риболов другар, пикадо, моторни чамци и тркачки автомобили. Медицинските аспекти, вклучувајќи зрачење екранировка уреди, пред уреди, изотоп контејнери, радијација доказ епрувети, наука и технологија, вклучувајќи волфрам легура електронски пакување, дупчење нафта, јаглен, во сферата на армијата, куршуми, летање проектили, биланс топки, итн .

  Нашата фабрика снабдување волфрам легура производи како што следува:

  - Волфрам легури барови, блокови, плочи, итн

  - волфрам прачки главно се користи во производството на пикадо

  - голф орев, риболов другар

  - Се користи како противтежа на јахта, бродови, подморници, или други видови на чамци

  - Авиони, хеликоптери, Ф1 автомобили и други делови за автомобили

  - кинетички оклоп проектили прекинувач се користи за да се пробие оклопот

  - урамнотежување блокови, нафта дупчење опрема

  -Bullets, пиштоли и бомби

  - багажник моќ за заштитен компоненти, осиромашен ураниум енергија, X-зраци, медицинска опрема, итн

  - мобилен телефон / часовник вибратор

  - млазницата волфрам легура


 • Претходно:
 • : Следната

 • WhatsApp Онлајн Chat!