Кина високо температура молибден легури мувла материјал производител и снабдувач | Huacheng

висока температура молибден легури материјал мувла

Краток опис:

висока температура молибден легури мувла материјал има предности на повисока температура рекристализација од чиста молибден, висока температура отпор лази и затегнувачка цврстина висока температура, мала еластична модул, коефициент мали и брзо проширување на топлинска спроводливост.


 • ФОБ Цена: Цитирано според кои преовладуваат на пазарот
 • Мин.нарачката Количина: MOQ зависи од конкретните спецификации на производи
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  Висока температура на молибден легура мувла материјал

  висока температура молибден легури мувла материјал има предности на повисока температура рекристализација од чиста молибден, висока температура отпор лази и затегнувачка цврстина висока температура, мала еластична модул, коефициент мали и брзо проширување на топлинска спроводливост.


 • Претходно:
 • : Следната

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   WhatsApp Онлајн Chat!